Moda rodzina to blog dla wszystkich rodziców, którzy dbają o wygląd siebie i swojej rodziny. Ubrania i rady.
Thursday January 17th 2019

Buty halowe oraz ich cechy

Buty halowe to obuwie przeznaczone przede wszystkim do gry w piłkę lub do uprawiania innej dyscypliny sportowej w pomieszczeniach zamkniętych. Halówki mają to do siebie, że nie należy nosić ich jako codziennego obuwia, ponieważ jest to niezgodne z zasadami higieny. Ich niekwestionowaną zaletą jest staranna troska o wykonanie, która zaczyna się już na etapie projektowania.

Bardzo często cholewki butów halowych są szyte z materiałów syntetycznych. W niektórych modelach można spotkać się także z wykończeniami w postaci pionowych wzorków. Jest to o tyle istotne, że ułatwia kontakt z piłką i ma antypoślizgowe właściwości.

Buty halowe dla zapewnienia lekkości i lepszego wyczucia piłki również po wewnętrznej stronie zostały uszyte z syntetycznych materiałów. Halówki, dostępne na CitySport.com.pl – pomimo lekkości – są stabilne. Zostały wyposażone w wewnętrzne usztywnienie pięty, dzięki czemu zapewniają zwrotność i zabezpieczają pięty przed uderzeniami.

Buty halowe najczęściej są sznurowane, co wynika z ich przeznaczenia. Za pomocą dobrze ściśniętych sznurówek halówki doskonale przystosowują się do stóp, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Buty halowe posiadają wyprofilowane wkładki, które z jednej strony w znaczącym stopniu podnoszą komfort użytkowania, z drugiej natomiast zapewniają swobodę ruchów i dobre samopoczucie. Dzięki wysokiej klasy halówkom gra staje się przyjemnością. Buty halowe bardzo często posiadają podeszwę non marking, co jest jednoznaczne z tym, że nie pozostawiają na podłożu brudnych śladów.

Related Tags: ,

More from category

3 kryteria w wyborze torby sportowej
3 kryteria w wyborze torby sportowej

Osoby uprawiające różne sporty, albo chodzące na basen lub saunę na pewno zaczynając próbowały wkładać rzeczy [Read More]

Znaczenie odzieży dla sportowca
Znaczenie odzieży dla sportowca

Pomimo, iż prawdą jest, że o wynikach sportowych przede wszystkim decyduje zawodnik, a nie jego sprzęt, to jednak [Read More]

Bluzy damskie i ich ponadczasowy charakter
Bluzy damskie i ich ponadczasowy charakter

Bluzy damskie, chociaż tak naprawdę rzadko bywają noszone do pracy, doskonale sprawdzą się w przypadku zawodów, [Read More]

Interesting Sites

    Archives