Moda rodzina to blog dla wszystkich rodziców, którzy dbają o wygląd siebie i swojej rodziny. Ubrania i rady.
Thursday January 17th 2019

3 kryteria w wyborze torby sportowej

Osoby uprawiające różne sporty, albo chodzące na basen lub saunę na pewno zaczynając próbowały wkładać rzeczy do reklamówek lub codziennych toreb. Na pewno przekonały się jak bardzo jest to niewygodne. Prędzej czy później każdy zdecyduje się na zakup torby, która jest po prostu funkcjonalna.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając torbę sportową, w takim sklepie jak CitySport.pl trzeba zdecydować się na taką, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb, np. częstotliwości jej używania i rodzaju uprawianego sportu. Aby wybrać torbę idealną, najlepiej decydować się na podstawie trzech kryteriów:

1. Materiał wykonania – torba powinna być wytrzymała, bez prześwitów i odporna na przetarcia. Należy też pamiętać, że będą wkładane do niej brudne ubrania oraz skarpetki, a przechowywana będzie w szatniach, na podłogach i w samochodach. Dlatego też powinna być wykonana z materiału, który trudno jest zabrudzić, a jednocześnie łatwo doczyścić. Jednym z najlepszych materiałów wydaje się więc być poliester.

2. Pojemność torby. Najlepiej jest wybrać torbę trochę większą – wolne miejsce nie zaszkodzi, a będzie się miało możliwość włożenia wszystkiego, co tylko niezbędne (kiedy zajdzie taka potrzeba). Torba powinna pomieścić: ubrania, buty, bidon, ręcznik, kosmetyki i różnego rodzaju akcesoria sportowe. Optymalna pojemność torby sportowej powinna wynosić około 35 litrów.

3. Liczba przegródek. Wiele toreb posiada tylko, jedną dużą komorę. Lepiej jednak, gdy mają one kilka przegród bocznych albo wewnętrznych – można wtedy oddzielić ubrania, buty i ręcznik, co da znacznie zwiększy komfort.

Related Tags:

More from category

Buty halowe oraz ich cechy
Buty halowe oraz ich cechy

Buty halowe to obuwie przeznaczone przede wszystkim do gry w piłkę lub do uprawiania innej dyscypliny sportowej w [Read More]

Znaczenie odzieży dla sportowca
Znaczenie odzieży dla sportowca

Pomimo, iż prawdą jest, że o wynikach sportowych przede wszystkim decyduje zawodnik, a nie jego sprzęt, to jednak [Read More]

Bluzy damskie i ich ponadczasowy charakter
Bluzy damskie i ich ponadczasowy charakter

Bluzy damskie, chociaż tak naprawdę rzadko bywają noszone do pracy, doskonale sprawdzą się w przypadku zawodów, [Read More]

Interesting Sites

    Archives